Prosím zadejte své datum narození.

 Bohužel jste ještě nedosáhli požadovaného věku.

Společnost Rotkäppchen se zavázala v rámci právních předpisů pro odpovědné užívání alkoholických nápojů. Jelikož tato webová stránka obsahuje reklamní informace o alkoholických nápojích, prosíme o předchozí potvrzení vaší plnoletosti. Návštěvou naší webové stránky přijímáte naše podmínky používání a zásady ochrany osobních údajů.

Impresum

Bubbles Animation

Nealkoholický

Proces zbavení alkoholu

Rotkäppchen-Mumm používá k odstranění alkoholu velmi šetrný proces za účelem zachování  autentické chuti sektu. Tato metoda je mezi německými výrobci sektu jedinečná.

Zjednodušeně lze proces rozdělit do tří stupňů:

  1. Výchozím bodem je cuvée z vybraných vín. V dealkoholizačním zařízení, které se skládá ze zhruba 40 ocelových trychtýřů a polovina z nich se otáčí, se vína ve vakuu šetrně zahřívají. Na trychtýřích vytvoří tekutina tenkou vrstvu, ze které se nejdřív opatrně oddělí aroma a poté prchavé, chuť určující komponenty. Zachytávají se v ochranném zásobníku a skladují se odděleně.
  2. Ve druhém kroku se víno zbavuje alkoholu. Alkohol je možné ve vakuu zcela vypařit. Zůstane víno bez obsahu alkoholu, do kterého se znovu vrátí jeho přirozené aroma.
  3. Posledním krokem před plněním je harmonizace produktu přidáním expediční/ dozážní tekutiny. Tím dostane nealkoholický nápoj opět svoji požadovanou chuť.

Co znamená nealkoholický?

Při výrobě nealkoholických specialit značky Rotkäppchen se alkohol, který víno běžně obsahuje odstraňuje pomocí procesu, který je v Evropě jedinečný. Přesto si hotový nápoj vždy zachová určité (ač nepatrné) množství zbytkového alkoholu.  Pokud má nápoj nést název nealkoholický, nesmí obsah tohoto alkoholu přesáhnout 0,5%. V případě běžné sklenice sektu (0,1 l) to odpovídá 1/2 mililitru alkoholu. Pro porovnání: běžná láhev piva (0,5l) obsahuje v průměru 25 ml alkoholu.Řada ovocných šťáv, zejména hroznová, obsahují podobné množství alkoholu. Pro zajímavost - po deseti dnech zrání obsahuje 0,6 % alkoholu dokonce i banán.

Informace pro těhotné ženy

Pokud je to možné, měly by se ženy během těhotenství vzdát alkoholu. To ale neznamená, že se proto musí omezovat ve svých požitcích: pokud chcete omezit konzumaci alkoholu, je pro vás nealkoholický sekt skvělou alternativou.
 

Mohou těhotné ženy pít alkohol

Lékařské doporučení zní, že by se těhotné ženy měly vzdát alkoholu, protože alkohol se může přes placentu a pupečník dostat do krevního oběhu dítěte a mohl by poškodit jeho vývoj. V rámci eliminace těchto rizik mohou však těhotné v současnosti využít širokou škálu nealkoholických alternativ. Nealkoholický sekt, nealkoholické pivo či jiné alternativy lze již zakoupit na mnoha místech a výběr je skutečně velký.
 

Ohledy na děti: rozumná konzumace a uvědomělý požitek

Dle evropského zákona o potravinách je možné označit sekt, víno nebo pivo jako nealkoholické, pokud obsahují méně než 0,5% alkoholu. Pro porovnání: jablečná nebo hroznová šťáva může, v závislosti na procesech kvašení, dosáhnout až 1 % alkoholu.
 

Nealkoholický požitek: chytrá a elegantní alternativa

Obsah alkoholu v nealkoholickém sektu je tak nízký, že dokonce i renomovaní gynekologové potvrzují, že tyto bublinky neškodí. Během těhotenství vám tedy nic nebrání v tom, abyste si život vychutnávala plnými doušky. Ať už se jedná o sváteční dny během roku, dovolenou nebo rodinnou oslavu. Nealkoholický sekt je i během těhotenství vhodným nápojem k oslavě těchto mimořádných chvil.