Prosím zadejte své datum narození.

 Bohužel jste ještě nedosáhli požadovaného věku.

Společnost Rotkäppchen se zavázala v rámci právních předpisů pro odpovědné užívání alkoholických nápojů. Jelikož tato webová stránka obsahuje reklamní informace o alkoholických nápojích, prosíme o předchozí potvrzení vaší plnoletosti. Návštěvou naší webové stránky přijímáte naše podmínky používání a zásady ochrany osobních údajů.

Impresum

Bubbles Animation

Požitek ze sektu

Sekt můžete pít téměř při každé příležitosti. Je to unikátní a universální nápoj. Hraje roli ideálního „welcome drinku“ na večírcích, je nezastupitelným při křtu nových produktů, samozřejmě je součástí oslav – ať už velkých životních, nebo malých radostných. V podobě dárku slouží jako výraz úcty či je spojený s romantickou atmosférou. Bublinky mohou ale také otevírat nový den, protože často bývají součástí snídaní či brunchů. Jsou osvěžujícím odpoledním nápojem nebo ideálním aperitivem před večeří, aby připravili naše chuťové pohárky a žaludeční šťávy na správné trávení. Sekt se také skvěle páruje s určitými druhy pokrmů a vzájemně tak dokáže vyniknout nový rozměr nakombinovaných chutí. Ať už zvolíte jakoukoli možnost, vždy je podstatný správný servis sektu a jeho teplota.

Doporučená teplota při konzumaci

Aby se bublinky a buket optimálně rozvinuly, musí být sekt vychlazen na správnou teplotu. Ideální je sekt den před podáváním vložit do lednice, nepoužívejte mrazák. Teplota při podávání by měla být nižší, než je doporučená teplota konzumace, protože ihned po nalití do sklenice se sekt ohřívá o dalších pár stupňů. Ideální teplota podávání šumivých vín je 5°C. Aby vám sekt vydržel v co nejvhodnější teplotě co nejdéle, použijte chladicí nádobu, kterou naplníte směsí ledu a vody.

Rotkäppchen doporučuje rozlišovat teploty:

Bílý sekt: 5-7°C
Růžový sekt: 6-8°C
Červený sekt: 9-11°C

Tip našich expertů

V případech, kdy nemáte sekt nachlazený, můžete vyzkoušet metodu šokového ochlazení šumivého vína – tzv. frapování. Pomocí malého triku sekt rychle dosáhne ideální teploty. Chladící nádobu naplňte malými kostkami ledu, přelijte je vodou a led posypte asi dvěmi polévkovými lžícemi soli. Led se rozpouští a přitom vzniká chlad z odpařování. Opatrně otáčejte lahví v chladném roztoku asi 10 minut.