Prosím zadejte své datum narození.

 Bohužel jste ještě nedosáhli požadovaného věku.

Společnost Rotkäppchen se zavázala v rámci právních předpisů pro odpovědné užívání alkoholických nápojů. Jelikož tato webová stránka obsahuje reklamní informace o alkoholických nápojích, prosíme o předchozí potvrzení vaší plnoletosti. Návštěvou naší webové stránky přijímáte naše podmínky používání a zásady ochrany osobních údajů.

Impresum

Bubbles Animation

SPRÁVNÁ SKLENICE NA SEKT

Každé víno potřebuje odpovídajícího partnera v podobě vinného skla. Správný tvar a kvalita sklenice dokáží podtrhnout zážitek z vína, které se díky ní dokáže ukázat v plné své podobě a projevit tak maximálně svůj potenciál. Sekty Rotkäppchen si nejlépe vychutnáte ze štíhlých, vysokých sklenic – tzv. flétnových nebo ze sklenic mírně tulipánovitého tvaru, ve kterých se buket velice dobře rozvine a udrží. Vybírejte tenkostěnné sklo bez barvy a motivů, jedině tak uvidíte skutečnou barvu sektu a budete moci pozorovat živelnost bublinek řetízkujících na roztančenou hladinu vína.

Často mívají sklenice na šumivá či perlivá vína na svém dně tzv. šumivý bod. Jedná se o – okem téměř neviditelné – zdrsnění skla, které podporuje intenzivnější perlení sektu.

Doporučení na udržování skla

Pokud nechcete bránit tvorbě bublinek, neměli byste při mytí používat čisticí prostředky, takže nedoporučujeme sklenice dávat do myčky, ani je mýt ve vodě se saponátem. Jednak může myčka sklo poškrábat a pak kvůli mycím přípravkům mohou být narušeny senzorické vlastnosti vína.
Raději sklenice myjte čistou horkou vodou a následně utřete jemnou utěrkou. Přirozená nedokonalost ručního leštění skla není na škodu, naopak nedokonalosti podpoří intenzivnější perlení.